Piłki tenisowe – rodzaje, przeznaczenie i zakup. Gdzie można dostać je tanio?

Piłka tenisowa, obok rakiety, jest podstawowym wyposażeniem podczas gry w tenisa. Jak wybrać odpowiedni rodzaj piłki?

Szeroki wybór różnych typów piłek tenisowych powoduje, że wielu początkujących graczy nie wie, jak wybrać dla siebie odpowiedni wariant. Dzisiaj piłki tenisowe można kupować także online, na przykład w sklepie DoTenisa.pl pod adresem https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie piłek do gry w tenisa!

Ciśnieniowe i bezciśnieniowe piłki tenisowe – co to jest?

Piłki tenisowe mogą być podzielone na różne rodzaje kategorii, dlatego też przed zakupem takiego sprzętu warto przyjrzeć im się bliżej.

Główny podział dotyczy piłek tenisowych ciśnieniowych oraz bezciśnieniowych. Czym dokładnie różnią się te dwa warianty piłek do gry?

Ciśnieniowe piłki tenisowe

Tego typu piłki charakteryzują się zawartością powietrza pod ciśnieniem wewnątrz. To powoduje, że odbijają się one lepiej i są wygodniejsze w serwowaniu.

Ciśnieniowe piłki tenisowe mogą być używane zarówno przez osoby doświadczone, jak i początkujące. Często są one używane również w trakcie turniejów tenisowych.

Głównym minusem piłek ciśnieniowych jest ich mniejsza trwałość, ponieważ z czasem dochodzi do ucieczki powietrza pod ciśnieniem z wnętrza piłki, dlatego traci ona wtedy swoje pierwotne właściwości. Takie piłki tenisowe są również droższe od piłek bezciśnieniowych.

Bezciśnieniowe piłki tenisowe

W przypadku tych piłek konstrukcja nie obejmuje wnętrza wypełnionego powietrzem pod ciśnieniem. Wobec tego podczas gry dają one wrażenie bycia wolniejszymi, cięższymi. Z tego powodu najczęściej używane są w trakcie treningów.

Bezciśnieniowe piłki tenisowe można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Często są one oferowane w pudłach albo workach, podczas gdy piłki ciśnieniowe sprzedawane są zwykle w puszkach, by zabezpieczyć je przed zmianą ciśnienia.

Z różnymi rodzajami piłek ciśnieniowych oraz bezciśnieniowych można zapoznać się na stronie sklepu DoTenisa.pl https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html.

Piłki tenisowe dla dzieci

Sklepy tenisowe oferują również szeroki wybór piłek tenisowych dla dzieci. Dla najmłodszych graczy polecane są głównie piłki tenisowe gąbkowe oraz piłki niskociśnieniowe, czyli takie, w których stosuje się niskie ciśnienie dla łatwiejszych odbić.

Piłki tenisowe dla dzieci najczęściej mają kolory zielony, pomarańczowy czy czerwony w zależności od swoich właściwości oraz grupy wiekowej, dla której są przeznaczone.

Gdzie kupić tanie piłki tenisowe?

Cena piłek tenisowych zależna jest przede wszystkim od ich rodzaju oraz od producenta, dlatego warto przyjrzeć się dostępnym opcjom.

Zwykle za piłki tenisowe ciśnieniowe trzeba będzie zapłacić od około 35 do 45 złotych za opakowanie składające się z 4 sztuk. Z kolei piłki bezciśnieniowe będą od nich tańsze.

Aby zaoszczędzić na zakupie piłek, warto kupować je w sklepach internetowych, na przykład w sklepie DoTenisa.pl, który oferuje również atrakcyjne promocje dla swoich klientów: https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html.

Aby zaoszczędzić, warto również zdecydować się na zakupienie piłek tenisowych w większej liczbie. Wtedy można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.