Luksusowy zegarek – dlaczego warto go mieć?

Cena jest dobrym wyznacznikiem jakości, ale nie jest dobrym doradcą na zakupach. Gdy zaczynasz się nią przesadnie kierować i pod koniec łowów zwracasz uwagę tylko i wyłącznie na nią, kończysz co prawda z rękami obładowanymi torbami zakupowymi, ale nie masz w nich niczego wartościowego. A lepiej kupić jedną rzecz, a porządną, niżeli tysiące bezużytecznych przedmiotów. Pomyśl tak o zegarkach. Zamiast co roku sięgać po tanie akcesoria przeznaczone do mierzenia czasu, tym razem zwróć swoją uwagę na luksusowe zegarki.

Luksusowy, czyli jaki?

Ile zapłacisz za ekskluzywny zegarek znanej marki? Za granicą za luksusowe czasomierze uchodzą te, na które sam musiałbyś wydać przynajmniej dziesięć tysięcy złotych. Prawdopodobnie już teraz zostałeś porażony kolosalną ceną. Mało kto zarabia w Polsce tyle na miesiąc, a raczej nie chciałbyś przeznaczać kilku swoich pensji na taką fanaberię. Na szczęście (albo nieszczęście) w naszym kraju mamy zaniżone pojęcie luksusu. To, co dla Szwajcarów bądź Anglików będzie zupełnie zwyczajnym produktem, u nas przejmie rolę ultra ekskluzywnego wyrobu. Zegarek za tysiąc bądź dwa tysiące złotych już będzie zatem bardzo dobrym produktem. A zaraz dowiesz się, dlaczego w ogóle powinieneś go kupić, nawet jeśli wydaje ci się teraz, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto i marnowanie własnych finansów.

Dzięki takiej jednej rzeczy zyskujesz znacznie lepszy odbiór

Twój wizerunek nabiera nowego wydźwięku – staje się tysiąc razy bardziej oficjalny i profesjonalny. Ludzie zaczynają po prostu traktować się poważnie. Gdybyś sam spojrzał teraz na osoby noszące luksusowe zegarki, najprawdopodobniej od razu założyłbyś, że muszą one pracować na jakichś wysokich i bardzo ważnych stanowiskach. A skoro sam chcesz być w taki sposób odbierany, powinieneś skoncentrować się na własnym wyglądzie. Same kompetencje w dzisiejszym świecie okazują się niewystarczające. Nawet jeśli znakomicie znasz się na swojej pracy, nikt nie będzie brać się na poważnie, jeżeli podstawę twojego stroju będą stanowić dżinsy i stara koszula. Ekskluzywny zegarek potrafi stać się narzędziem przeznaczonym do pracy. Jest wyznacznikiem klasy, profesjonalizmu i wysokiego poczucia własnej wartości.

Być może jednak znane są ci te wszystkie zalety ekskluzywnych zegarków, ale wciąż nie chcesz sięgnąć po coś takiego, bo uważasz, że jest to rzecz nie na twoją kieszeń. Akurat w zegarki opłaca się jednak inwestować. Jeżeli bowiem twoja życiowa sytuacja zmusi cię kiedyś do ich sprzedaży, możesz na nich całkiem sporo zyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.