Miód manuka – składnik, który musisz mieć w swoich kosmetykach!

Skład kosmetyków powinien być jak najbardziej naturalny. Nie powinniśmy tam widzieć silikonów, SLS, SLES, sztucznych barwników, substancji konserwujących ani aromatów. Wszystko to można zastąpić naturalnymi elementami! Taka pielęgnacja daje nam najwięcej korzyści i ma dobroczynny wpływ na nasze ciało i twarz. Naturalne składniki zawierają masę witamin, minerałów oraz substancji odżywczych. Dlatego dziś zajmiemy się jednym z takich składników. Miód manuka to idealny element w naturalnych kosmetykach. Jego działanie zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników! Co więc ma w sobie miód manuka? Jak działa? Dlaczego warto wybrać właśnie jego?

Miód manuka – właściwości, działanie, skład

Zacznijmy do tego, skąd pochodzi miód manuka. Substancja ta jest wydobywana z drzewa lub krzewu Manuka. Roślina ta rośnie u wybrzeży Nowej Zelandii oraz w niektórych regionach Australii. Nazwa drzewa pochodzi z języka plemienia Maori. Jego lud stosował napary z liści Manuka jako lekarstwo na wszelkie dolegliwości oraz na utrzymanie się w dobrym zdrowiu. Krzewy i drzewa Manuka zakwitają tylko raz do roku, między listopadem a styczniem. Jeśli chodzi o sam miód manuka, to był on produkowany przez pszczoły przetransportowane do Europy na początku XIX wieku. Z początku nie znano jego wartości prozdrowotnych. Dopiero w latach 30 XX wieku zaczęto dostrzegać jego wartość. Jednak produkcja miodu manuka jest bardzo wymagająca. Mimo wszystko warto z niego korzystać!

W jakich kosmetykach znajdziemy miód manuka?

Miód manuka stał się głównym elementem serii kosmetyków od Eveline. To firma, która cieszysz się ogromnym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na świecie. Marka zawsze skupia się na produkcji wysokiej jakości kosmetyków w przystępnej cenie. Od ponad 35 lat zbiera doświadczenie i tworzy naprawdę świetne produkty. Teraz postawiła na miód manuka!


Eveline Bio Manuka to kosmetyki odmładzające, rewitalizujące, odżywcze i wygładzające. Opierają się nie tylko na miodzie manuka, ale także na Bee-Tox. To kompleks naśladujący peptydy z jadu pszczół. W serii kosmetyków znajdziemy kremy do twarzy, pod oczy oraz na powieki. Produkty mają różne formuły i zadania. Znajdziemy tu zarówno kremy na noc, jak i na dzień, kuracje oraz przeciwzmarszczkowe kosmetyki. Każda kobieta może postawić na idealny produkt właśnie dla niej!


A Ty, jaki kosmetyk z miodem manuka chcesz mieć w swojej kosmetyczce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.