Gucci

Na całym świecie ludzie chętnie sięgają po prestiżowe marki odzieżowe. Chętnych na luksusowe marki, nie tylko odzieżowe, nie brakuje, gdyż dodają one ludziom do statusu. Ludzie nosząc się w drogich ubraniach czują przynależność do pewnej grupy społecznej, definiowanej zawartością portfela.

Gucci – luksusowa marka

Grono prestiżowych marek jest dość elitarne i od lat prym wiodą francuskie i brytyjskie domy mody. Niektórym markom trudno jest dostać się do tego zaszczytnego grona, jednak moda na marki się zmienia. Wraz z bogaceniem się społeczeństwa i powiększaniem się grupy osób nowobogackich niektóre marki powszechnieją i dla najzamożniejszych marki stają się już mało luksusowe.

Do takich marek nie należy jednak Gucci, który jest niezmiennie uznawany za markę luksusową. Każdy z nas zna osoby, które albo wzdychają do ubrań i dodatków, albo dorwały gdzieś miernej jakości podróbkę ubrań. Już za oryginalne paski czy torebki trzeba zapłacić kwoty idące w tysiącach.

Gucci to marka innowacyjna, nie bojąca się odważnych wzorów. Kreacje projektowane są dla kobiet, mężczyzn, a także ich dzieci. Stroje są bogato zdobione, wręcz eklektyczny. Stroje są utrzymane w luksusowej estetyce i tworzone z poszanowaniem włoskiego rzemiosła. Wytworne i ekspresyjne ubrania tworzone są z najwyższej jakości materiałów i ogromną sumiennością.

Stroje marki Gucci widać już z daleka

Są one wytworne i eleganckie, zachwycają oczy. Gucci to synonim luksusu i stylu, o którym marzy każdy. Marka Gucci zyskała ponadczasowe uznanie. Niezależnie od dyrektora artystycznego, który zmienia się co jakiś czas, i jego interpretacji mody kobiecej, Gucci i włoskie rzemiośle to marka luksusową, wybijająca się na rynku. Zaczęło się od butów, damskich skórzanych mokasynów, a aktualnie to jedna z najpopularniejszych prestiżowych marek. Każda modelka chciałaby pojawić się na wybiegu w kreacji Gucci, a zapewne każda kobieta chciałaby moc poczuć choć odrobinę luksusu na co dzień dzięki akcesorium Gucci, jak pasek, torebka czy złoty zegarek.

Markę Gucci założył we Florencji windziarz, Guccio Gucci. I tak od włoskiego rzemiosła, dzięki staraniom syna, marka od swojego początku w 1921 roku urosła do rangi jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek, a także jednej z elitarnego grona marek luksusowych.

Gucci znajduje się na liście prestiżowych marek tak samo jak inne luksusowe domy mody chociażby Versace czy Armani, a także Hermes czy Prada. Są one marzeniem nie jednej z kobiet, a także licznego grona panów. Są one dowodem sukcesu właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.