Jak dbać o ślubne obrączki?

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu. Są wyrazem wielkiej miłości, jaka panuje pomiędzy małżonkami, a także oddania i zaufania. To pamiątka na całe życie, dlatego też należy o nią należycie dbać, aby z upływem czasu wyglądała równie dobrze jak podczas ceremonii zaślubin. Warto znać kilka istotnych szczegółów co do dbania o tak drogocenne i sentymentalne pamiątki.

Jak dbać o ślubne obrączki?

Ściąganie obrączek to niezwykle ważny krok w dbaniu o wygląd naszych pamiątek. Wiele par młodych najchętniej nie rozstawałoby się z nimi na krok, jednak warto sobie uświadomić, iż nie jest to nic złego, a pomaga jedynie zachować piękno obrączek jak najdłużej. Istotne jest aby nie towarzyszyły nam przede wszystkim podczas wszelkich prac domowych podczas których używane są różnego rodzaju chemikalia. Mycie podłóg, zlewu czy łazienki koniecznie powinno odbywać się bez ich obecności. Niewiele osób wie, że nawet zwykła kąpiel czy mycie rąk może wpływać na wygląd ślubnej biżuterii. Oczywiście, zdejmowanie ich przy każdym myciu dłoni graniczy z cudem, a w efekcie może powodować przede wszystkim zgubienie drogocennej pamiątki, jednak będąc w domu warto wdrożyć to sobie w nawyk.

Czyszczenie obrączek

Czyszczenie – dbanie o obrączki to nie tylko skupianie uwagi na chronieniu jej przed ostrymi przedmiotami czy niebezpiecznymi chemikaliami ale także prawidłowe czyszczenie. To niezwykle ważny element w dbaniu o wygląd obrączek ślubnych. Pamiętajmy, aby nie używać do tego żadnych chemikaliów czy preparatów. Najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością woda z odrobiną soku z cytryny. Domowe sposoby są z reguły najbezpieczniejsze. Podczas czyszczenia obrączek, należy zwrócić uwagę także na szmatkę którą będziemy wykonywać ową czynność. Powinna być ona z miękkiego materiału, aby nie uszkodzić biżuterii. Popularnym sposobem jest również użycie pasty do zębów, niestety nie jest to absolutnie dobre rozwiązanie. Złotnicy, cały czas ostrzegają przed takim zachowaniem. Związki fluoru mogą jedynie uszkodzić jakże niezwykle cenną dla nas biżuterię. Obrączek nie powinno się także zostawiać mokrych, na samodzielne wyschnięcie. Podczas zamoczenia biżuterii warto od razu osuszyć ją mokrą szmatką, czy chłodnym powietrzem z suszarki.

Jak czyścić złoto?

Warto także około raz do roku powierzyć naszą biżuterię w ręce specjalistów. Eksperci w dziedzinie złotnictwa sprawią, że obrączki nabiorą ponownego blasku i czystości. Warto jednak zwrócić uwagę, aby była to osoba zaufana, znająca się na swojej profesji. Oddanie ich w niepożądane ręce nie może wróżyć nic dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.