Co kupują bogaci?

Można sądzić, że wiele osób nieustannie zadaje sobie szereg pytań dotyczących bogactwa i ludzi bogatych. Ludzie zastanawiają się nad tym, koga można nazwać bogatym? Czy dobrze być bogatym człowiekiem? Czy bogactwo daje szczęście? Czy ludzie bogaci są wolni od trosk?

Co kupują bogaci?

Takie i inne pytania zadają sobie każdego dnia mniej zamożni ludzie w Polsce, jak i na całym świecie. W naszym kraju jest obecnie prawie 200 tysięcy osób z majątkiem przekraczającym milion dolarów. Polska jest w ścisłej czołówce poza Japonią, jeżeli chodzi o szybki wzrost liczby milionerów. Liczba milionerów w ostatnich latach wzrosła też w Chinach i w Niemczech. Ogólnie na świecie z każdym rokiem zwiększa się liczba milionerów i zmniejsza się nierówność majątkowa na świecie. Jak wskazują badania obecnie na świecie jest około 47 milionów milionerów. Najwięcej ludzi, których majątek przekracza milion dolarów, żyje w Stanach Zjednoczonych. Wracając jednak do powyższego pytania, co kupują bogaci? W większości ludzie bogaci sami nie wiedzą ile mają pieniędzy. Gdyż poza gotówką jeszcze więcej mają w nieruchomościach, w spółkach akcyjnych, w firmach, które prowadzą itd. Nie wiedzą ile mają pieniędzy, bo każdego dnia ich kapitał jest pomnażany. Bogaci ludzie w zasadzie mogą kupić sobie prawie wszystko, o czym zamarzą. I większość z nich tak robi. Lecz znajdą się również i tacy, którzy nie szastają pieniędzmi na prawo i lewo. Lecz to tylko na zasadzie wyjątku.

Brak oszczędzania

Większość z nich nie oszczędza na drogich samochodach, których ma po kilka. Nie oszczędza na domach i apartamentach, które posiada we wszystkich stronach świata. Nie oszczędza również na fanaberiach i fantazjach, które przychodzą im do głowy i które natychmiast realizują. Ogólnie większość ludzi bogatych kupuje drogie rzeczy i otacza się luksusem, bo inaczej nie wypada postępować w takich kręgach, aby nie wypaść z towarzystwa. Lecz mimo bogactwa, czy milionerzy są szczęśliwi? Okazuje się, że niekoniecznie. Gdyż podobnie, jak ludzie ubodzy przeżywają okresy szczęśliwe, jak i te gorsze. Bogactwo bardzo często rujnuje życie, gdy wkradną się narkotyki i alkohol. A także rozwiązły tryb życia i na końcu depresja. Bardzo często słyszymy o śmierci samobójczej tej, czy innej sławnej osoby należącej do grona milionerów i niezależnie od tego, czy jest to biznesmen, czy gwiazda estrady lub znany sportowiec. Czyli okazuje się, że pieniądze szczęścia nie dają, skoro majętni ludzie postanawiają odebrać sobie życie. Jednak ogólnie można powiedzieć, że lepiej być bogatym niż biednym. Bo w razie nieszczęścia lepiej płakać w porsche niż na rowerze.