Moda Marca Jacobsa

Świat oszalał na punkcie mody. Dziś liczy się tylko młody i atrakcyjny wygląd, oraz modne ubrania. I już połowa sukcesu gwarantowana. Lecz druga połowa sukcesu w życiu należy do osobowości, wiedzy, umiejętności, doświadczenia, charakteru.

Marc Jacobs

Jak udowodnił to amerykański projektant mody Marc Jacobs. Modne ubrania i atrakcyjny wygląd, to jeszcze nie wszystko. Modzie hołdują zazwyczaj ludzie młodzi. Lecz nie brak też osób w średnim wieku, które są modnie ubrane. Oczywiście nie jest to moda wzięta z wybiegów, gdyż taka zazwyczaj nie nadaje się do tego, aby pokazać się na ulicy. Brana jest raczej pod uwagę moda w granicach rozsądku i w granicach swojego wieku. Bo to co pasuje osobie młodej, dla osoby w średnim wieku zazwyczaj nie pasuje. Co niestety wiele osób nie bierze pod uwagę i ubiera się niestosownie do wieku. Za przykład niech posłuży letnia bluzeczka z odkrytymi ramionami i plecami. Dla młodej 25 letniej dziewczyny jest to wspaniały letni strój na uroczyste spotkanie lub wyjście na dyskotekę. Czy wyjście do restauracji ze swoim chłopakiem. Lecz dla kobiety, która ma drugie tyle lat absolutnie taka kreacja nie pasuje. Gdyż osoba w jej wieku raczej nie posiada takiego ciała, jak młoda dziewczyna. I pokazywanie zbyt dużej ilości ciała jest niestosowne i nawet niesmaczne. Wraz z biegiem lat trzeba więcej przykrywać niż odkrywać. Taka jest szczera prawda, choć może dla niektórych kobiet bolesna. Pocieszające jest to, że starzeje się każdy.

Najmłodszy projektant

Wracając do mody, to warto jeszcze raz wspomnieć amerykańskiego projektanta mody Marca Jacobsa, który w wieku 24 lat został najmłodszym projektantem. I był mianowany do najwyższego odznaczenia w tej branży. Marc Jacobs urodził się 56 lat temu w Nowym Jorku, w rodzinie żydowskiej. Dzieciństwo projektanta było bardzo trudne, gdyż dosięgło go sieroctwo i ciężka praca od 15 roku życia. Lecz w pracy tej zdobywał pierwszą wiedzę o miodzie. Początkiem jego kariery w modzie było zaprojektowanie i sprzedanie pierwszej kolekcji sweterków, które były robione na drutach. I tu trzeba wspomnieć babcię ze strony ojca, która nauczyła małego wnuczka robić na drutach. Miała ku temu okazje, gdyż od 7 roku życia zajmowała się jego wychowaniem. Młody projektant bardzo szybko wspinał się po szczeblach kariery. Jako projektant okazał się bardzo oryginalny. W swojej pracy nigdy nie kieruje się aktualnymi trendami w modzie. Jego projekty nie dotyczą jednego asortymentu, lecz wielu rzeczy. Jak ubrania, zegarki, torebki, a nawet perfumy. Dziś jego ubrania są dostępne w sklepach na całym świecie.