Treningi EMS – na czym polegają i dlaczego warto się na nie zapisać?

EMS, inaczej elektrostymulacja mięśni, jest rodzajem procesu wspomagającego pracę układu mięśniowego z wykorzystaniem impulsów elektrycznych. Na czym dokładnie polegają treningi EMS? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym jest elektrostymulacja mięśniowa – EMS?

Termin jak EMS czy elektrostymulacja mięśniowa odnosi się do procesu, który nakierowany jest na wsparcie pracy mięśni przez stosowanie właściwie dobranych impulsów elektrycznych. Są one dostarczane za pomocą specjalnych elektrod umieszczanych na ciele.

Elektrostymulacja mięśniowa używana jest już od wielu lat. Początkowo jednak korzystali z niej tylko sportowcy, a także stosowana była ona w trakcie fizjoterapii. Teraz, gdy urządzenia do EMS rozpowszechniły się i stały się tańsze, treningi te dostępne są dla każdego, kto chciałby z nich skorzystać i nie ma do tego przeciwwskazań.

Urządzenia używane w elektrostymulacji mięśniowej najczęściej mają formę stacjonarnych jednostek, które łączone są z kamizelkami albo z kombinezonami wyposażonymi w elektrody. Są również dostępne urządzenia mobilne, które nosi się na ciele, dlatego nie ograniczają one wtedy ruchów. 

Trening EMS – na czym polega?

Treningi EMS są nakierowane na uzyskanie jeszcze lepszych efektów w porównaniu do zwykłych treningów. Poprzez elektrostymulację mięśni dochodzi wtedy do ich efektywniejszej pracy, co przekłada się na skuteczniejsze skurcze oraz na spalenie większej ilości kalorii – wskazują trenerzy z klubu Intime Wrocław. Wystarczy wtedy tylko 20 minut, by osiągnąć efekt, jakie daje nawet 2-godzinny trening!

Trening EMS odbywa się pod pełną opieką trenera, który dobiera do potrzeb klienta najlepszy rodzaj programu treningowego, a także czuwa nad prowadzeniem ćwiczeń zgodnie z zaleceniami. Są one również wyświetlane na ekranie urządzenia do EMS.

Warto przy tym wskazać, że do treningów EMS nie trzeba posiadać specjalnego przygotowania czy kondycji. Ćwiczenia są proste i nie obciążają układu ruchu, dlatego mogą być również prowadzone przez osoby w trakcie rehabilitacji, z nadwagą, otyłością, co powoduje, że EMS to propozycja praktycznie dla każdego.

Gdzie można zapisać się na trening EMS?

Treningi EMS są dzisiaj dostępne w różnych klubach w całym kraju. Warto zdecydować się na taki, który posiada duże doświadczenie w ich prowadzeniu, by były najbardziej efektywne.

Dzisiaj z treningów EMS można skorzystać również w klubie sportowym Intime Wrocław, który dysponuje najnowszym sprzętem przeznaczonym do organizacji treningów tego typu. Organizuje in treningi personalne odbywające się pod okiem wykwalifikowanych trenerów z dużym doświadczeniem w EMS. Klienci zainteresowani treningami EMS we Wrocławiu mogą uzyskać więcej informacji na stronie intime.pl.

Dlaczego warto korzystać z EMS?

W zestawieniu do zwykłych ćwiczeń treningi EMS są droższe, ale wcale nie powoduje to zmniejszenia ich popularności. W porównaniu z ich wysoką efektywnością są one bardzo korzystnym wyborem dla wielu osób, zwłaszcza zapracowanych, które są nakierowane na konkretne efekty.

Za pomocą treningów EMS można uzyskać efekty jak:

  • Utrata kilogramów,
  • Poprawa wyglądu skóry – redukcja cellulitu, zwiotczeń,
  • Modelowanie figury,
  • Zmniejszenie bólów kręgosłupa,
  • Większa siła i masa mięśni,
  • Poprawa kondycji,
  • Zmniejszenie obrzęków.

Jakie są przeciwwskazania do treningów EMS?

Treningi EMS nie są przeznaczone dla osób z dolegliwościami układu sercowo-naczyniowego, między innymi z nadciśnieniem, chorobą wieńcową, arytmią, wszczepionym rozrusznikiem. Również nie mogą korzystać z nich osoby z epilepsją, kobiety w ciąży.