Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Stella McCartney – znana projektantka znanego ojca

Ciekawostki Data publikacji - 27 grudnia 2019 Autor - Redakcja maximuss.pl


Stella McCartney to córka znanego muzyka Paula McCartneya. Jest brytyjską projektantką mody i kostiumografką. Modą zaczęła zajmować się bardzo wcześnie, bo już w wieku 15l at. Pracowała u projektanta Christiana Lacroix, gdzie nauczyła się bardzo wiele. Zaczęła studia na uczelni „Central Saint Martin College of Art & Design” w Londynie. W roku 1997 została zatrudniona we francuskim domu mody „Chloe”. Pracowała również z Karlem Lagerfeldem, współpracowała z marką „Adidas” oraz „H&M”. W 2002 roku otworzyła swój pierwszy sklep, i jest jedną z najbardziej popularnych projektantek.

Znane projekty

Jedne z jej najbardziej znanych projektów to kostiumy do filmu „Sky Kapitan i świat jutra” z 2004 roku, za które otrzymała nawet nominację do nagrody za najlepsze kostiumy. Statuetki finalnie nie udało się zdobyć, ale zachwyt pozostał.
W 2003 roku Stella McCartney wzięła ślub z brytyjskim dziennikarzem Alasdhairem Williamsem. W 2005 roku urodził się ich pierwszy syn. Nadano mu imię Miller Alasdhair James Willis. W 2006 roku para przywitała na świecie córkę Bailey Lindę Olwyn Willis, a w 2008 roku na świat przyszedł ich syn Beckett Robert Lee Willis. W 2010 roku Stella urodziła córkę Reiley Dilys Stella. Wszystkie dzieci przyszły na świat w Londynie.
Jedną z najbardziej znanych kolekcji Stelli McCartney jest ta z przełomu wiosny i lata 2019. Stella McCartney należy do wąskiego grona modowych pragmatyków. Ma niezwykle wprawne oko oraz analityczny umysł, dzięki czemu prawie bezbłędnie przewiduje, które trendy będą najbardziej popularne w nadchodzącym sezonie. Niektóre trendy tworzy sama. Wybieg nie stanowi dla niej żadnego wyzwania. Pomimo tego, iż pokazy jej kolekcji są nieraz mocno kontrowersyjne, Brytyjka stawia na jedno – szykowne, gotowe do noszenia na co dzień propozycje dla stylowych kobiet, jak również mężczyzn.

Prosty przekaz

Wielu ludzi mogłoby zarzucić, że ten skoncentrowany na ekscentrycznych rozwiązaniach styl Stelli McCartney jest pozbawiony wirtuozerii. Nic bardziej mylnego, proste formy Stelli wymagają prostoty przekazu.
Stella McCartney była jedną z pierwszych projektantek, które zaczęły wyrażać potrzebę zmiany. Skierowała uwagę mas na problem ekologii i zaczęła wdrażać w swe produkcje rozwiązania bardziej ekologiczne. Zaczęła używać sztucznych futer i zachęcała kolegów z branży do pójścia w jej ślady. Przekonywała konsumentów, że zwierzęta hodowane i zabijane na futra cierpią dla ich wygody, zastępując naturalne futra futrami syntetycznymi. Tworzyła kreacje dla klientek świadomych, pewnych własnej wartości i niebojących się opinii innych.

imprezy integracyjne dla pracowników

Redakcja maximuss.pl

Nasi redaktorzy na blogu poświęconym luksusowi, bogactwu, luksusowym markom i stylowi życia to elitarny zespół ekspertów, którzy są pasjonatami wysokiej jakości produktów, luksusowych doświadczeń i ekskluzywnego stylu życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w dziedzinie luksusu i bogactwa, posiadającym głęboką wiedzę na temat najnowszych trendów, luksusowych marek oraz ekskluzywnych wydarzeń.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?