Projektant Michael Kors

W świecie projektantów mody nie brak słynnych nazwisk. Nie tylko wśród projektantów zagranicznych, lecz również polskich. Jak choćby Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, Łukasz Jemioł, Maciej Zień, Ewa Minge, czy Joanna Przetakiewicz. Wielu zagranicznych projektantów mody, to również znane nazwiska. Jak na przykład Michael Kors.

O projektancie

Amerykański projektant mody urodzony sześćdziesiąt lat temu w Nowym Jorku. Być może Kors zainteresował się modą dzięki swojej matce, która była zawodową modelką. Już w wieku kilku lat zaprojektował suknię ślubną dla swojej matki, która ponownie miała stanąć na ślubnym kobiercu. Lecz kto mógł przypuszczać, że w przyszłości będzie on jednym z najpopularniejszych projektantów mody na świecie. Zaczynał bardzo skromnie. Mając dziewiętnaście lat zrezygnował ze studiów na rzecz pracy. I rozpoczął szyć ubrania i sam je sprzedawał w piwnicy rodzinnego domu. Sprzyjało mu jednak szczęście, bo dostrzegł go Swit Mello, który był ikoną mody i dyrektorem domu mody. Zaproponował młodemu Michaelowi zorganizowanie własnej kolekcji. To zapoczątkowało karierę młodego projektanta. Nie było się oczywiście bez tymczasowych kłopotów, gdyż każdy biznesmen je czasem przeżywa. Tak było i w tym przypadku, kiedy jego firma przestała przynosić zyski. Jednak po czterech latach projektant wrócił do gry w propozycją ubiorów dla kobiet. Od 1997 roku rozpoczęło się pasmo sukcesów.

Praca Michaela Korsa

Najpierw projektował dla francuskiego domu mody Celine. W 2003 roku ponownie otworzył własną firmę, która była wielobranżowa. Odtąd zajęła się projektowaniem i sprzedażą nie tylko ubrań i butów, lecz również będzie projektować i sprzedawać różne gadżety, jak zegarki, czy okulary. Kolejne lata były dla projektanta bardzo udane pod względem biznesu. Powstawały nowe kolekcje ubrań, butów, zegarków, okularów. Produkty sprzedawane przez tego projektanta mody zostały bardzo dobrze przyjęte w Stanach Zjednoczonych. Ubrania z jego marką dziś noszą największe gwiazdy amerykańskie, a nawet pierwsze damy USA. A wszystko dzięki temu, że Michael Kors ma swój styl, który jest jednocześnie subtelny i odważny. Wszystko doprowadziło do tego, że dziś jest on laureatem najwyższych wyróżnień w świecie mody. Na świecie jest ponad 900 sklepów sygnowanych jego nazwiskiem. Jest także bardzo zamożnym człowiekiem. Jego majątek szacuje się na na ponad miliard dolarów. Największe zarobki przyniosła mu linia zegarków, które były dedykowane kobietom. Wiele z nich posiadało unikalny styl. Poza tym można było z kolekcji dobrać zegarek do każdego stroju.