Prestiżowe marki odzieżowe

Ludzie na całym świecie wybierają prestiżowe marki odzieżowe, ponieważ są one pewnego rodzaju wyznacznikiem pozycji społecznej i zawartości portfela. Do marek luksusowych zalicza się znane na całym świecie marki z tradycjami, których pokazy mody ogląda z oczarowaniem cały świat a modelki marzą o pójściu na wybiegu. Jakie znamy prestiżowe marki odzieżowe? Które są najbardziej dostępne i lubiane, a które stanowią naprawdę wysoką półkę? Gdzie w Polsce możemy kupić prestiżowe marki odzieżowe.

Luksusowe ubrania

Ubrania luksusowych marek podbijają status właścicieli i są pożądane na całym świecie. Do tych marek bezsprzeczne zalicza się Chanel i Gucci, a także Valentino czy Louis Vuitton. Na tej samej pozycji ulokować można oczywiście Prade czy Balmain. Luksusowe kolekcję dla bogatych to także Graff czy Bottega Veneta.

Niektóre z luksusowych marek powoli tracą swój prestiż, a to dlatego, że nie tylko ludzie zamożni po nie sięgają. Torebki Michaela Korsa kupują też panie nowobogackie czy pracownice korporacji, dlatego przestały dodawać już tyle prestiżu do wyglądu. Ogólnie rzecz biorąc – im więcej osób to nosi tym mniej jest to luksusowe. Podobny przypadek spotkał naszą polską firmę – Wittchen, której torebki dodawały prestiżu stylizacji, zanim zaczęły być sprzedawane w niskich cenach w jednym z marketów.

Prestiż

W naszych rozmyślaniach o markach dodających prestiżu nie można zapomnieć oczywiście o klasyce – Versace czy Armani. Ubrania od projektantów robią dużą furorę na całym świecie, dodatkowo gdy ubrania projektuje znana gwiazda. Prestiżowe, ale również całkiem drogie są produkty Fendi, Alexander McQueen czy Salvatore Ferragamo.

Gdzie kupić markowe ubrania i jak nie dać naciąć się na podróbkę? Oczywiście, nietrudno o to w Internecie, na nieautoryzowanych stronach czy portalach transakcyjnych. Na pewno podejrzanie będzie wyglądać zbyt niska cena, ponieważ produkty podanych powyżej marek to koszty liczone w tysiącach. Warto jest przejść się do stacjonarnego autoryzowanego sklepu lub zrobić zakupy przez Internet, na stronie chociażby polskiego Vitkaca. Daje to nam pewność, że nie kupimy słabej jakościowo podróbki.

Warto wiedzieć, że to właśnie francuskie domy mody są uważane za te luksusowe i od lat stoją na czele. Są to wymienione tu Gucci czy Prada, ale także Hermes czy Burberry. Każdy z nas zna kogoś, kto kupił podróbkę tych prestiżowych marek lub wzdycha do nich bezskutecznie. Mimo że grono najbardziej luksusowych marek jest dość elitarne, to jednak zmienia się – jak wspomnieliśmy, niektóre marki powszechnieją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.