Jak dbać o twarz naturalnymi metodami?

Produkty do pielęgnacji skóry nie zawsze są dobre dla wszystkich. Czasami zawierają substancje chemiczne, które mogą uszkodzić skórę. Jednym z bezpiecznych sposobów dbania o skórę jest stosowanie naturalnych środków czyszczących, złuszczających i nawilżających.

Możesz znaleźć te produkty w sklepie lub stworzyć własne

Kup płyn do mycia twarzy wykonany z naturalnych składników. Unikaj sztucznych substancji zapachowych podczas mycia twarzy, ponieważ mogą podrażniać wrażliwą skórę. Niektóre chemikalia mogą również powodować podrażnienia. Mogą nawet powodować zaburzenia równowagi hormonalnej lub raka.

Przeczytaj etykietę składników do mycia twarzy, aby znaleźć szkodliwe składniki, takie jak:
• DEA (dietanoloamina)
• MEA (monoetanoloamina)
• TEA (trietanoloamina)

Jeśli nie chcesz kupować żelu do mycia twarzy, możesz zrobić własny.

Wyciśnij cytrynę do czystej szklanki. Dodaj 1 łyżkę stołową (15 ml) miodu i wymieszaj składniki razem.
• Miód jest naturalnym środkiem nawilżającym, który oczyści twarz bez nadmiernego wysuszenia.
• Jeśli masz suchą skórę, zastąp cytrynę 1 łyżką stołową (15 ml) mleka.
• Większe ilości można przechowywać w lodówce, o ile przechowywane są w szczelnym słoju.
Wymieszaj peeling do twarzy z cukru. Peelingi cukrowe są idealne do złuszczania twarzy i usuwania martwych komórek skóry. Umieść składniki w szklance i wymieszaj je razem. Przetrzyj miksturę na twarz i szyję. Wmasuj, wykonując ruchy okrężne palcami. Możesz wykonać tego rodzaju peeling podczas kąpieli lub pod prysznicem, ale nie powinieneś robić tego więcej niż 3 razy w tygodniu. Twoja skóra będzie później gładsza. Możesz mieszać cukier z jogurtem lub olejem z pestek winogron.
Zastosuj maskę na twarz z płatków owsianych. Zmiel 2 łyżki stołowe (11, 25 g) płatków owsianych w robocie kuchennym. Wymieszaj płatki z 1 łyżeczką (4, 9 ml) dowolnego miodu i jogurtu. Powinny stworzyć jednolitą pastę. Rozsmaruj tę pastę po twarzy i pozostaw ją przez 20 minut. Usuń pastę ciepłą wodą.

Myj twarz dwa razy dziennie

Nałóż środek czyszczący na pędzel do szorowania twarzy lub czyste ręce. Nakładaj płyn na twarz okrężnymi ruchami. Zmyj środek czyszczący letnią wodą. Zrób to po przebudzeniu i przed pójściem spać. Nie rób tego częściej, bo ryzykujesz wysuszeniem skóry.