Wady i zalety kupna używanych samochodów

Dla większości użytkowników zakup używanego samochodu nie jest kwestią wyboru, a raczej koniecznością. Głównym powodem są oczywiście kwestie finansowe. Nie jest jednak prawdą, że zakup używanego samochodu wiąże się tylko z wadami, ma również sporo zalet. Przypomnijmy niektóre wady i zalety kupna używanego samochodu.

Wady

1. Kupujący nie mają pojęcia, jak potraktowano samochód. Używane samochody zwykle mają zużyte materiały eksploatacyjne, takie jak wężyki, opony, amortyzatory, filtry, wentylatory i sprzęgło.
2. Chociaż sprzedawcy samochodów używanych często zapewniają gwarancję, jest ona ograniczona tylko do kilku miesięcy, w przeciwieństwie do zakupu nowego samochodu z pełną gwarancją. Niektóre czynności konserwacyjne w zakupionym samochodzie używanym mogą być droższe.
3. Zakup używanego pojazdu zapewnia niższą wartość wymiany.
4. Główną wadą zakupu używanych samochodów jest brak znajomości ich stanu technicznego. Niezależnie od tego czy sprzedawca wymieniał na czas części, kupujący nadal nie są świadomi jakie koszty w przyszłości będą musieli ponieść za naprawy, nie wiedzą ile czasu auto będzie niezawodne podczas transportu.
5. Trudno jest wynegocjować uczciwe warunki finansowania na starszym pojeździe.

Zalety

1. Wartość rynkowa nowego samochodu spada z roku na rok. Średnio jest to 30% jego wartości w ciągu trzech lat od momentu zakupu, więc kupno używanego samochodu pozwoliłoby ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.
2. W przeciwieństwie do zakupu nowego pojazdu z wysokimi opłatami ubezpieczeniowymi, otrzymasz niższy koszt ubezpieczenia, jeśli zdecydujesz się na zakup używanych samochodów.
3. Chociaż zarówno kupowanie nowych samochodów, jak i samochodów używanych zapewnia pożyczki, leasing lub oszczędzanie pieniędzy, większość sprzedawców samochodów używanych często ma krótsze warunki pożyczki.
4. Jeśli decyzja o inwestycji zależy od wyglądu i przebiegu pojazdu, wybór samochodu używanego zapewniłby wartość i niezawodność, jakie miał przez lata.
5. Używany samochód zapewni Twojemu dolarowi większą elastyczność. W porównaniu do zakupu nowego samochodu, który zjadłby wszystkie twoje finanse, zakup samochodu używanego pozwoliłby ci kupić inne akcesoria, takie jak klimatyzacja.
Kupno używanego samochodu może zmarnowanymi pieniędzmi, jeśli nie przeprowadzisz badań, nie porównasz salonów samochodowych i nie będziesz wiedzieć o wartości rynkowej samochodu. Bądź mądrym nabywcą samochodów używanych.

ferrozkatalog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.