Jak myślą bogaci

Powiedzmy to sobie szczerze – każdy z nas chciałby być bogaty. Nie musieć martwić się o rachunki czy czekać na promocji by kupić nową sukienkę czy buty – to jest coś. Mieszkać w drogiej rezydencji, jadąc w najlepszych restauracjach i jeździć na drogie egzotyczne wakacje – jest to marzenie wielu z nas.

Jak stać się bogatym?

Na to pytanie nie znajdziesz tu odpowiedzi, bo nie ma jednej prostej drogi do bogactwa. Natomiast jest pewna podstawowa czynność, która różni osoby biedne lub średnio zamożne od ludzi bogatych i jest to myślenie – jak myślą bogaci?

Jak myślą bogaci i skąd wiadomo jak myślą? Spore grono ludzi bogatych nie ukrywa swojego życia oraz swoich przemyśleń i chętnie dzieli się nimi z innymi ludźmi, ale tylko niewielka część społeczeństwa z tego korzysta. To już pokazuje pierwszą różnicę między myśleniem ludzi bogatych, a ludzi mniej zamożnych. Ci piersi chętnie się uczą i nakładają ludzi sukcesy, którzy stanowią dla nich inspirację, natomiast ci drudzy częściej obgadują i nie chcą korzystać z wiedzy czy doświadczenia lepiej ustawionych osób.

Samokształcenie

Osoby zamożne spędzają sporo swojego czasu na samokształcenie. Uczą się oni nie tylko języków obcych, które pozwalają zaistnieć za granicami swojego państwa czy zdobywać nową wiedzę. Uczą się wszystkich nowości dotyczących ich działalności, aby być na bieżąco. Zdobywają wiedzę na temat marketingu i sposobów komunikacji. Poświęcają także dużo czasu na samorozwój pod postacią mindfullnes, treningu umysłu czy samoświadomości. Dla nich nauka to nie jest strata czasu, ale też nie pragną być najlepsi we wszystkim, tylko obierają jeden wybrany cel.

Druga sprawa – ludzie bogaci traktują swoje ciało jak świątynie. Starają się zdrowo odżywiać i uprawiać sport, bo jest to dobre dla ciała i ducha. A ciało to nie jest tylko fizyczna skrzynka na naszą osobowość, ale część nas, która towarzyszy nam przez całe nasze życie, dlatego dobrze jest utrzymywać je w zdrowiu.

Ludzie bogaci wstają wcześnie rano, przed wszystkimi. Pozwala im to wykonać wiele czynności zanim wstanie reszta domowników czy współpracowników. Mogą wtedy bardziej się skupić, ponieważ nic ich nie rozprasza. Nie ma znaczenia czy wolą rano odpisywać na maile, zrobić trudne projekty czy pomedytować w ciszy. Oni wykorzystują ten czas bardzo produktywnie.

Ludzie bogaci także myślą o swoich dochodach i gdy mają na koncie miliony to starają się je mądrze zainwestować, aby mieć dochód bierny, który zapewni im pieniądze bez ciężkiej pracy. Ludzie biedny to często przeciwieństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.