Jak i gdzie zorganizować zaręczyny?

Oświadczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary planującej ślub. Takie wydarzenie wymaga jednak wyjątkowej oprawy. Pomysłów i inspiracji jest wiele. Wyjaśniamy, jak zorganizować zaręczyny, które na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Pomysły na zaręczyny

Pomysłów na oświadczyny jest w zasadzie tyle, ile osób. Zaplanowanie tej chwili wymaga jednak przygotowań – ustalenia i ew. zarezerwowania konkretnego miejsca, wyboru pierścionka itd. Trzeba też dobrze znać upodobania i marzenia swojej wybranki, gdyż to właśnie dla niej przygotowywany jest ten specjalny dzień. To wydarzenie musi mieć wyjątkowy charakter i będzie początkiem wspólnego życia małżeństwa. 

Jedne panie lubią szalone zaręczyny, drugie tradycyjne spotkanie rodzinne, a inne lubią być zaskakiwane różnymi niespodziankami i preferują romantyczny nastrój. Są też dziewczyny, które… zaręczyn w ogóle nie chcą. Najpierw trzeba dobrze poznać preferencje swojej ukochanej i wszystko dobrze zaplanować.

Dobry plan to podstawa

Aby jak najlepiej zaskoczyć swoją wybrankę i przygotować idealne zaręczyny, potrzebujesz dobrego planu. Wybierz miejsce, w którym chcesz się oświadczyć, a także strój, kup pierścionek zaręczynowy i przygotuj całą oprawę. Wykorzystaj czas, aby lepiej poznać jej gust, dowiedzieć się, jakie są zaręczyny jej marzeń, zapytaj o wskazówki jej rodziców oraz najlepszą przyjaciółkę. Zdecyduj też, kiedy się oświadczysz – ważna jest pora roku oraz konkretna data. Dobrze, jeśli macie z nią wspólne miłe skojarzenia – może to być data Waszego poznania, pierwszego pocałunku lub klasycznie Święto Zakochanych.

Zwróć uwagę także na jej biżuterię, a będzie Ci łatwiej wybrać pierścionek zaręczynowy. Jeśli nie znasz rozmiaru, to również odpowiednia pora, by na spokojnie sprawdzić, jakie pierścionek nosi wybranka lub wziąć do porównania inny. Zaplanuj też wizytę w kwiaciarni i zamów jej ulubiony bukiet, a także w sklepie jubilerskim cieszącej się renomą marki. 

Przygotuj też krótką przemowę, bo w takiej chwili niejeden twardziel może zapomnieć języka. Jeśli planujesz oświadczyć się w domu – we dwoje lub w obecności rodziny – zamów też najlepsze ciasta w mieście. Wyciągnij pierścionek, weź głęboki oddech, wygłoś swoją przemowę, a po „TAK!” i nałóż go na jej palec.

Określ swój budżet

Miejsce i styl zaręczyn generują też wydatki – określ, jakiego budżetu potrzebujesz na realizację swojego planu. Policz wszystko – kwiaty, pierścionek, kolacja, ew. pokój hotelowy, bilety lotnicze itd., aby nie dać się zaskoczyć. Zaplanuj też pewien fundusz dodatkowy, na wszelki wypadek. 

Możesz wybrać się do eleganckiej restauracji, przygotować wszystko w domu, zorganizować krótki urlop w SPA lub na słonecznej wyspie, zabrać ukochaną w podróż po Azji albo na weekend do jakiegoś romantycznego miasta (np. Paryża, Brugii czy Rzymu), zaplanować lot balonem, rejs statkiem albo szalony spływ kajakowy. Nikt tak jak Ty nie zna lepiej Twojej wybranki – wybierz takie zaręczyny, które trafią w jej gust i zmieszczą się w Twoim budżecie.