Dobra luksusowe

Każdy człowiek dość łatwo i szybko przyzwyczaja się do dobrych rzeczy. Jak na przykład do luksusu. Znacznie gorzej jest odzwyczaić się od wysokiego standardu życia, gdy zajdzie taka potrzeba.

Co to jest luksus?

Luksus jest przepychem, jest zbytkiem, jest nadmiarem wszystkiego. Iluż to ludzi na świecie posiada tak wielkie majątki, że można by nimi obdzielić średniej wielkości miasto. Nadmiar dóbr i pieniędzy sprawia, że zaczynają oni mieć marzenia znajdujące się poza zdrowym rozsądkiem. I poszukiwać nowych wrażeń nawet za cenę życia. I tu przykładem mogą być wycieczki w kosmos, na które to podobno są już chętni spośród najbogatszych ludzi na świecie. Już nie wystarczają im dobra luksusowe i pragną oni nowych wyzwań, adrenaliny, sławy. Lecz przy okazji narażają swoje życie. Gdyż nie wiadomo, jak będą się czuli poza ziemską orbitą. I czy będzie dane im wrócić na ziemię, bo przecież nikt nie da gwarancji, że wszystko się dobrze zakończy.

Wracając do dóbr luksusowych, czym one są?

Dobra luksusowe jest to rodzaj dobra konsumpcyjnego o wysokiej cenie i wysokiej jakości. Albo o symbolicznej marce, czy unikalności. Na dobra luksusowe ludzie bogaci przeznaczają sporą część swoich dochodów. Dobra luksusowe, to określenie ogólne, gdyż dla każdego znaczy co innego. Inaczej będzie to określenie interpretował milioner, a inaczej człowiek średnio zamożny. Dobra te przede wszystkim zależą od poziomu uzyskiwanych dochodów. Jak również od indywidualnych potrzeb, a także od czynników kulturowych i społecznych. Dobra luksusowe posiadają takie cechy, ja wysoką jakość i wysoką cenę. Pochodzą od znanego projektanta i producenta, są wyjątkowe i unikatowe. Albo historyczne, czyli zabytkowe. Badający temat dowodzą, że są trzy typy dóbr. Są to dobra niższe, dobra podstawowe i dobra luksusowe. Te ostatnie, czyli dobra luksusowe służą do zaspakajanie ekstrawaganckich potrzeb bogatych ludzi. Kupujący luksusowe rzeczy kierują się oni przyjemnością, że zaspokoili swoją zachciankę. Często jest to także nabywanie dóbr na pokaz innym bogaczom. Aby wzbudzić zazdrość i pokazać, kto jest bogatszy. Jedno co jest pewne, że dobra luksusowe zawsze są wyznacznikiem zamożności. Gdyż nikt ubogi sobie ich nie kupi, bo go nie stać. Najczęstszymi motywami, dla których nabywane są najdroższe rzeczy jest moda, pokaz, komfort, pycha. Dobrem luksusowym są nie tylko luksusowe domy, czy samochody. Lecz również drogie ubrania, buty, biżuteria. Oraz dodatki, jak torebki, zegarki, paski. Jak i wiele innych rzeczy. Lecz kto bogatemu zabroni wydać na niewielki gadżet kilka lub kilkanaście tysięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *