5 porad na zabawy z dzieckiem na dworze gdy pada i wieje.

Wcale nie musisz siedzieć z dzieckiem w domu, gdy nie ma pięknego słońca na dworze. Oczywiście każdy z nas zna mnóstwo zabaw z dzieckiem na śniegu w piękne słoneczne dni, gdy śnieg jest puszysty.

Zabawy w śniegu

Lepienia bałwana, sanki, rzucanie śnieżkami do celu, chodzenie po zaspach, budowanie zamku ze śniegu i wiele innych. Niestety nie chce nam się wychodzić z domu, gdy jest chociaż mały deszczyk, mżawka, wiatr, czy plucha. Okazuje się, że takie warunki atmosferyczne również mogą zapewnić naszym dzieciom mnóstwo zabawy. Mżawka, to super pomysł na wyjście z dzieckiem. Nie tylko dlatego, że nie przeszkadza w normalnej zabawie, ale też wspaniale nawilża drogi oddechowe. Jeśli akurat twoje dziecko jest podziębione koniecznie wyjdź z nim na mżawkę, czy mgłę. Poprawi mu się oddech. Nawilżą śluzówki i dziecko odżyje. Deszcz? po co chować się w domu.

Dzieci uwielbiają skakać po kałużach

Polecam wyższe kalosze ze ściągaczami. Wówczas dziecko trochę dłużej jest suche, ale przy prawdziwie udanej zabawie dzieci będą całe mokre po 20 minutach. Nic się nie stanie twojemu dziecku jak jest aktywne na deszczu przez pół godziny. Problem jest tylko dopiero, gdy biega, spoci się, zmęczy i będzie chciało odpocząć… wówczas trzeba wracać do domu, ale do póki jest w pełni aktywne, może śmiało biegać całe mokre. Plucha? to świetna zabawa. Dzieci uwielbiają rozbijać zlepione, mokre kawałki lodu i śniegu. Gdy mają na nogach kalosze, to zupełnie bezpieczne. Plucha, deszcz, śnieg, mżawka i mgła, to wspaniałe warunki atmosferyczne do udanej zabawy.

Zobacz więcej podobnych artykułów na mamydopogadania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.